Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький

У Києві відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату
27 липня 2015 року під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Першочергово члени Священного Синоду заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про поїздку з 29 червня по 3 липня 2015 р. до м. Берліна (Німеччина) на запрошення Фонду Конрада Аденауера у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та висловили сердечну вдячність німецькому християнсько-демократичному Фонду Конрада Аденауера, його представництву в Україні на чолі з пані Габріеле Бауманн, координатору Анні Портновій, перекладачам Юрію Сільвестрову та Віталію Климченку за чудову організацію і проведення візиту.

Священний Синод підтримав позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у питаннях внесення змін до Конституції України та вирішив звернутися до Конституційної Комісії, Президента України та Верховної Ради України з проханням не допустити внесення до Основного Закону держави формулювань, що містять у собі серйозні загрози для інституту сім’ї в Україні, традиційних для українського суспільства взаємовідносин подружжя як союзу чоловіка та жінки, а також створюють підгрунтя для легалізації неприйнятних для морального здоров’я та природного розвитку суспільства «одностатевих партнерств» (статті 27 і 35 проекту). Ці пропозиції загрожують штовхнути Українську державу в прірву гріха аморальності, руйнації сім’ї як базового інституту суспільства та популяризації неприродних для людської особистості стосунків між особами однієї статі.

Рішенням Священного Синоду Преосвященного єпископа Володимира (Шлапака) виключено з числа єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату, оскільки він протягом понад двох місяців не виконував рішення Священного Синоду про прийняття його до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Член Священного Синоду заслухали доповідь Преосвященного Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, Голови комісії для діалогу з УАПЦ, про хід діалогу щодо об’єднання та визнали, що через повне порушення попередніх домовленостей з вини єпископату УАПЦ вп’яте за останні 20 років був зірваний діалог про об’єднання. Цією ухвалою Священний Синод засвідчив, що попри неправдиві заяви про бажання єдності, насправді єпископат УАПЦ не бажає об’єднання і робить все можливе для того, щоби воно не відбулося. Також було визнано, що у зв’язку з відмовою сторони УАПЦ від проведення 14 вересня 2015 р. Об’єднавчого Помісного Собору він став неможливим. Синод??  закликав духовенство і віруючих, які належать до УАПЦ, відновити єдність з Київським Патріархатом та разом продовжити розбудову єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Священний Синод визначив звернутися до Його Всесвятості Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха та до Священного Синоду Константинопольської Матері-Церкви з проханням розпочати офіційно засвідчений діалог з нашою Церквою про визнання її автокефалії, а також просити Українські Православні Церкви в Діаспорі, які перебувають під омофором Вселенського Патріарха, сприяти у встановленні такого офіційно засвідченого діалогу та досягненні нашою Помісною Українською Православною Церквою визнання автокефалії.

Священний Синод благословив відродити у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області історичний Межигірський Спасо-Преображенський чоловічий монастир, затвердити його Статут та подати його на реєстрацію до відповідних органів влади.

Рішенням Священного Синоду створено Фонд підтримки військового духовенства, за кошти якого будуть утримуватися військові священики (капелани) під час виконання ними обов’язків та фінансуватимуться їхні потреби. Кошти Фонду складатимуться з внесків духовенства Київського Патріархату, добровільних пожертв парафій та єпархій, окремих благодійників та меценатів, інших пожертв.

Насамкінець на прохання Преосвященного Варсонофія, єпископа Ужгородського і Закарпатського, Священний Синод благословив місцеве шанування у Закарпатській єпархії преподобного Олексія Карпатського та преподобного Іова Угольницького. Дні пам’яті їхнього поминання: преподобного Олексія Карпатського - 28 червня (15 червня ст.ст.), преподобного Іова Угольницького - 2 грудня (19 листопада ст.ст.).

 

cerkva.infoСоздан 29 июл 2015 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату