Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Ганнівці вшанували Отамана Холодноярської республіки Костя Пестушко
10 лютого 2018 року єпископ Кропивницький і Голованівський Марк та секретар єпархіального Управління свящ. Іван Шубин взяли участь у заходах з нагоди 120-ї річниці від дня народження отамана Степової дивізії, героя національно-визвольного руху поч. ХХ століття, наймолодшого отамана Холодноярської республіки Костя Пестушко, Степового (Блакитного).

Відбулись урочистості у селі Ганнівка Петрівського району, де і народився Отаман Пестушко.

У заході також взяли участь: заступник голови Кіровоградської обласної ради та керівник обласної організації ВО «Свобода» Ігор Станіславович Степура, голова оргкомітету, поет, журналіст і краєзнавець Володимир Васильович Стецюк, голова Петрівської РДА Сергій Володимирович Завалій, кандидат історичних наук Юрій Станіславович Митрофаненко та велика кількість патріотів з Кропивницького та Кривого Рогу.

Після урочистого відкриття та виступів організаторів і гостей заходу до присутніх звернуся єпископ Марк. Також архієрей зі священиком Іваном звершив заупокійну літію за тими хто віддав своє життя за Україну.


Довідка. 10 лютого 2015 року виповнюється 117-річниця від Дня народження найвизначнішого кіровоградця часів російсько-української війни 1918-1923 років – командира Степової дивізії, Головного отамана Холодного Яру Степового-Блакитного (Костя Пестушко).

Кость Пестушко народився 10 лютого 1898 року в селі Ганнівка Петрівського району Кіровоградської області (тоді Криворізького повіту).

Отримав освіту в Олександрівському (Запоріжжя) механіко-технічному училищі.

Під час 1-ої Світової війни пішов добровольцем на фронт, де здобув певний військовий досвід й нагороду за хоробрість.

Після демобілізації, під час відомих подій Жовтневого більшовицького перевороту 1917 року в Росії, примкнув до війська Махна.

Пішов від Махна через розчарування, позаяк не бачив іншого майбутнього для своєї рідної України, як здобуття статусу Вільної та Незалежної Держави.

12 травня 1920 року Кость Пестушко підняв на Криворіжжі антибільшовицьке селянське повстання – захопив владу в регіоні, обійшов з боями навколишні містечка й села, зібрав велике військо (більше 20000 бійців), що отримало в назву «Степова дивізія».

24 вересня 1920 року на загальній нараді всіх отаманів і ватажків повстанських загонів був обраний Головним отаманом Холодного Яру (Черкащина).

Загинув 15 травня 1921 року в рідному селі Ганнівка, прориваючись крізь облогу ЧК, після підступної зради отамана Зірки (Андрій Рибалко).

 

http://cerkva-kr.infoСоздан 12 фев 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату