Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У кропивницькому вшанували жерт політичних репресій
20 травня 2018 року Україна та весь світ згадує масові політичні репресії радянського уряду проти українців – Великий терор 1937-1938 років.

З нагоди цієї події настоятель парафії прот. Іван Шубин взяв участь у заходах, які відбулись біля пам'ятного знаку "Борцям за волю України - жертвам політичних репресій".

Близько сотні кропивничан вшанували закатованих жертв нещадною радянською системою.

У заході також взяли участь керівництво області та міста, духовенство Київського Патріархату, активісти громадських організацій, політичних партій та містяни.

Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих та поклали квіти до пам'яного знаку.

На мітингу виступила: голова міського товариства політв’язнів і репресованих Надія Тихонович, Ілля Крохмаль – вимушений переселенець з території Польщі, кадет із ліцею “Сокіл” Михайло Саленко. Згадали і учасника визвольних змагань, члена Організації Українських Націоналістів, політв'язня Семена Сороку, який пішов із життя у листопаді минулого року.

На завершення заходу до присутніх звернувся прот. Іван Шубин:

 "Щороку у третю неділю травня ми, дорогі браття і сестри, відзначаємо День пам'яті жертв політичних репресій!

Це День пам’яті і скорботи за тими, хто загинув або постраждав в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму. І якраз увага суспільства до цих трагічних сторінок історії відроджує національну пам’ять та утверджує нетерпимість щодо насильства.

Тому нашим обов’язком є пам’ятати про ці трагічні події, щоб перед лицем Всевишнього вшанувати усіх тих, хто став жертвою цього жахливого терору. Пам’ять є дуже потрібна людині, тому, що вона не лише дозволяє зберегти факти для історії, але й допомагає будувати краще майбутнє.

Тож нехай Господь дає для цього всім нам мудрість, щоб ми були єдиними у спільній праці на благо і процвітання нашої Вітчизни. І щоб такі трагедії більше ніколи не повторювались, і щоб наша земля більше ніколи не поповнювалась братськими могилами, а лише миром, чеснотами та добрими здобутками нашого Українського народу".

А також було відслужено заупокійну літію за жертвами репресій. Очолив молитву прот. Іван Шубин у співслужінні з прот. Рафаїлом Сьораком.

Завершився захід молитвою за Україну "Боже великий, єдиний".

 

Фото: http://persha.kr.uaСоздан 21 мая 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату