Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


Богослужіння у День Святої Тройці
27 травня 2018 року, в День Святої Тройці, у храмі святих апостолів Петра і Павла було звершено уставні богослужіння. В переддень свята було відсужено вечірню з літією, а в сам день свята 3 і 6 час та Божественну Літургію.

Звершив богослужіння настоятель храму прот. Іван Шубин.

В кінці Літургії отець-настоятель виголосив проповідь та привітав парафіян зі святом.

"Дорогі браття і сестри. Найперше щиро вітаю всіх вас з сьогоднішнім великим святом, святом П’ятидесятниці, Зішестям Святого Духа на апостолів. Сьогоднішній день є особливий для нас, як християн - це день заснування Церкви Христової, день народження Церкви.

Ще перед Своїми стражданнями Ісус Христос обіцяв апостолам, що коли Він піде до Отця, то пошле їм “іншого Утішителя”, Духа Істини (Ін. 14, 16–17). При вознесінні на Небо Ісус наказав апостолам чекати обіцяного, не відходячи з Єрусалиму. І ось, через десять днів після цього, якраз на юдейську П’ятидесятницю, коли до Єрусалиму на свято прийшло багато людей з різних віддалених міст, сповнилося обіцяне: на апостолів зійшов Дух Святий. Видимим чином це проявилося у надзвичайному дарі: апостоли почали розмовляти іншими мовами, так що кожен з присутніх чув слова проповіді зрозумілою для нього мовою.

Ось як пише про це апостол Лука, автор книги Діянь апостольських: “І раптом зчинився шум з неба, ніби від сильного вітру, i наповнив увесь дім, де вони перебували. I з’явились їм розділені язики, мов вогненні, i спочили по одному на кожному з них. I сповнилися всі Духа Святого, i почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати” (Діян. 2, 2-4). Народ, що чув це, збентежився. Деяким з тих, хто не розумів інших мов, навіть здавалося, що учні Ісуса сп’яніли. Проте апостол Петро підвищив свій голос та виголосив таку сильну проповідь, що у той самий день прийняли хрещення близько трьох тисяч людей.

І от відтоді і по сьогоднішній день Церква кличе всіх людей словами апостола Петра: “Покайтеся, i нехай охреститься кожен iз вас в iм’я Iсуса Христа на вiдпущення грiхiв; i приймете дар Святого Духа” (Діян. 2, 38).

ДариСвятого Духа, дорогі браття і сестри, дійсно є великими і щедрими. Про них апостол Павло каже: "Плід же духа є: любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, лагідність, стриманість" (Гал. 5, 22-23). Святий Дух зійшов і нас у таїнстві Миропомазання, й зробив своїм храмом. І про це апостол Павло нагадує нам у першому посланні до Коринф'ян: "Хіба не знаєте, - каже він, - що тіла ваші є храм Святого Духа, Який живе у вас і Якого ви маєте від Бога, і ви не свої? Бо ви куплені дорогою ціною. Отже, прославляйте Бога в тілах ваших і в душах ваших, які є Божі" (1Кор. 6, 19-20).

Тому у сьогоднішній день, просімо Святого Духа, щоб зіслав на нас Свій вогонь любові, який повсякчасно буде наставляти нас до добрих справ, і буде освітлювати нам дорогу до щасливої вічності".

Також у цей день були прочитані коліноприклонні молитви.

По завершенні богослужіння настоятель храму свящ. Іван освятив  квіти та зілля та помазав присутніх вірян освяченим єлеєм.Обновлен 30 мая 2018. Создан 29 мая 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату