Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому з нагоди відзначення 1030-ліття хрещення Київської Русі відбувся молебень
24 липня 2018 року в місті Кропивницькому, біля пам’ятника Ангелу-охоронцю, відбувся спільний подячний молебень з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

Святковий захід відбувся за участі лідерів християнських конфесій обласного центру, голови обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, міського голови м. Кропивницького Андрій Райкович, представників громадських організацій, діячів культури, науки, вірян, громадськості.

Прикрасою заходу стали музичні вокальні номери Анастасії Ковальчук, ансамблю сім’ї Ткаченків, зразкового дитячого хору "Согласіє" музичної школи №2 ім. Ю. Мейтуса м. Кропивницького.

Від Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату в урочистостях взяли участь єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, секретар єпархіального управління прот. Іван Шубин та прот. Рафаїл Сьорак.

З нагоди цієї знаменної дати очільники релігійних організацій звернулися до присутніх з вітальним словом.

Звернувся до містян і єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, який у своїй промові зазначив, що сьогодні зібралися християни на цій площі, щоби згадати дуже вагому подію з життя нашого народу. Саме вольовим рішення тодішньої влади княжої доби України наш народ отримав можливість вільно сповідувати християнську віру, ширити євангельську науку, долучитися до сім’ї християнських держав і, звичайно, це наклало і відбиток на наше сьогодення.

«Ми сьогодні втішаємось можливістю прославляти Бога, вчимося любити один одного, вчимося втілювати ці християнські цінності у нашому житті. Цей день, це не тільки привід дякувати Богові і радіти за такий вибір наших попередників, а й можливість порозважати про важливість втілення нашої віри у життя. На жаль і корупція, яка є в нашій державі, і злоба між людьми, і роз’єднаність народу, якраз свідчать про низьку якість нашої особистої віри, про потребу змін, про потребу того, щоби кожен з нас серйозно віднісся до свого служіння.

Коли ми кажемо про важливий вибір князя Володимира, ми розуміємо, що він діяв за натхненням Святого Духа, але також, як державний муж, мав бажання консолідувати українців і дати новий поштовх розвитку нашої держави. Нині ми вітаємо вольові дії сьогоднішніх керманичів нашої держави, які вони застосовують, щоби допомогти віднайти єдність серед православних християн. Єдність так легко нами втрачену і яку так важко здобути.

Ми, як ніколи, потребуємо засвідчити сьогодні світу і собі християнам, що ми перебуваємо в єдності з Христом і в любові один з одним. Цього чекає від нас Україна…

Ми відповідальні перед Богом і перед світом. Перед Богом, щоб зберегти свої обітниці, які ми дали у святому хрещенні, а це чисте сумління, а перед світом, щоб засвідчити світу дієвість Євангелії, її якісний вплив на життя і долю людини.

Тому в сьогоднішній день я хочу з вами спільно помолитися про єдність. І хай Господь вислухає наші молитви і допоможе головне віднайти любов між нами і порозуміння. Хай налаштує кожного з нас на боротьбу з гріхом у собі і дарує вміння прийняти ближнього таким, як він є. Так повчають і святі отці, що ближнього люби, а гріх ненавидь. На жаль, ми полюбили гріх у ближньому, полюбили більше ніж ближнього і таким чином зненавиділи ближнього. Нам сподобалося, коли поруч грішник, бо на цьому фоні нам здається, що ми кращі. А гріхи потрібно шукати у собі, з ними боротися, а ближнього любити. Взірцем жертовної любові для нас є Бог, Який так любить кожну людину, що готовий був страждати і померти за неї. Таким чином Він засвідчив цінність кожної людини, її вагу у Його плані спасіння людства і світу.

Бережімо і цінуймо життя, бережімо один одного. Якщо це залежить від нас, живімо з усіма в мирі та любові. Любімо і свою земну вітчизну. Таким чином засвідчимо свою любов до Бога і до вітчизни небесної» - сказав владика Марк.

Після цього архієрей виголосив молитву за Молитва за об’єднання Української Православної Церкви.Создан 25 июл 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату