Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


Прочани з Кіровоградщини взяли участь у святкуваннях з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України
28 липня 2018 року, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та з нагоди 1030-ї річниці хрещення Руси - України у м. Києві відбулась святкові заходи.

Зранку на Володимирській гірці біля пам’ятника рівноапостольному князю Київському Володимиру Великому відбулись державні заходи. В урочистостях взяли участь Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко, делегація Вселенського патріархату, очільники церков і релігійних організацій, урядовці, воїни та ветерани АТО, волонтери, дипломатичний корпус та інтелігенція.

Після цього у Свято-Володимирівському соборі відбулась божественна літургія, яку очолив предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю співслужив єпископат Київського Патріархату, представники Чорногорської Православної Церкви та численне духовенство з усієї України та закордону.

До богослужіння доєдналась й надзвичайно велика кількість вірян. Від Кіровоградської єпархії участь в урочистосях взяли близько півтори тисячі прочан.

По завершенні Літургії від Володимирського собору до пам’ятника святому князю Володимиру розпочався Хресний хід, у якому, за оцінкою поліції, взяли участь понад 65 тисяч осіб.

Біля пам’ятника князю Володимиру Патріарх Філарет очолив молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву. 

Після молитви Предстоятель привітав всіх присутніх з 1030-літтям Хрещення Київської Руси-України та звернувся з першосвятительським словом.Создан 30 июл 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату