Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому провели круглий стіл, присвячений хрещенню Київської Русі
25 липня представники Української православної церкви Київського патріархату, Державного архіву Кіровоградської області та художнього музею провели круглий стіл "Хрещення Київської Русі: міфи, реальність, актуальність".

Захід, що тривав близько двох годин, було присвячено 1030-річчю цієї важливої події вітчизняної історії. Модератор, директор названого архіву й очільник краєзнавців краю Олег Бабенко зупинився на так званих «білих плямах» християнства в Україні та міфах, пов’язаних з ним: від 988 року й до наших днів.

"Володимир Великий зробив те, – сказав він, – що ми тепер можемо назвати цивілізаційним вибором. Так, християнство при Володимирі було запроваджено революційним методом, але до нього йшли еволюційним шляхом". 

Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк торкнувся не лише питань доби святителя князя Володимира, але й багатьох проблем сучасності, які, хоч і не завжди стосувалися теми круглого столу безпосередньо (як, наприклад, проблеми стосунків чоловіків і жінок), але з цікавістю вислуховувалися присутніми кропивничанами, зокрема, музейниками, архівістами, краєзнавцями та журналістами. В обговоренні питання взяли участь співробітник художнього музею Олег Юрченко та представник облдержадміністрації Віталій Останній. Учасники круглого столу відповіли на ряд питань, пов’язаних з очікуванням отримання Томосу про автокефалію, зокрема, як у нову українську церкву зможе інтегруватися московський патріархат тощо.

На завершення Олег Бабенко додав: «Нинішнє керівництво УПЦ МП бачить лише один спосіб «возз'єднання» України — це її покаянне приєднання до «русского міра», в різних своїх варіаціях, уже втілених в Криму і на Донбасі... Ще коли відкривали пам’ятник Ярославу Мудрому у 1990-х у місті Ярославль, Єльцин сказав, що Ярослав є російським князем, а українці стосунку до нього не мають. Тоді Ліна Костенко наступними словами розвінчала цей міф: 

Украдене ім’я до злодія не звикне.Якби не ми, то як вас величать?І Русь, і Рось, і Либідь ані скрикне.І на вуста віків покладено печать.Містерії німої пантомімиІ Русь, і Рось, і Либідь ледь жива.Імператив імперії незмінний,Лише вдягнувся у нові слова!»         

Варто додати, що захід проходив у залі сакрального мистецтва обласного Художнього музею, серед давніх образів та інших предметів культу, що створювало неповторну атмосферу духовності.

 

zpu.kr.ua

 


Создан 30 июл 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату