Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому, з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України, вручили церковні нагороди
10 серпня 2018 року, у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулися урочисті заходи присвячені 1030-літтю Хрещення Руси-України.

З нагоди цієї події у залі зібрались священнослужителі Кіровоградської єпархії УПЦ КП, працівники архіву, краєзнавці, ветерани АТО та активні громадяни міста, яким не байдужа доля України та Української Церкви.

Розпочалися урочистості з молитви після якої до присутніх, з вітальним словом, звернувся керуючий Кіровоградською єпархією – єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Свою промову владика розпочав з того, що подякував всім, хто взяв участь у святкуваннях та хресній ході, які відбулись 28 липня у м. Києві, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та з нагоди 1030-ї річниці Хрещення Руси-України.

Також архієрей розповів присутнім в залі про перебіг подій, щодо надання Українській Церкві Томосу про автокефалію та висловив надію, що з Божою допомогою в скорому часі Українська Церква займе своє місце у диптиху всіх православних церков світу.

З нагоди 1030-ї річниці хрещення Руси-України владика Марк, з благословення Патріарха Київського і всієї України Філарета, за заслуги перед Українською Православною Церквою вручив директору Державного архіву Кіровоградської області Олегу Олександровичу Бабенку орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого II ступеня, відомому історику-краєзнавцю, провідному архівісту Державного архіву Кіровоградської області Івану Даниловичу Петренку орден Святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, провідному науковому співробітнику Державного архіву Кіровоградської області, кандидату філологічних наук Віктору Борисовичу Білоусу орден Святого Архістратига Михаїла.

Архієрей також вшанував єпархіальними грамотами начальника відділу археографії та використання документів архіву Тетяну Вікторівну Гончарову та ряд знаних дослідників минувшини краю – членів Національної спілки краєзнавців України.

З благословення Патріарха Київського і всієї України Філарета, преосвященний владика Марк провів церемонію вручення медалей «За жертовність і любов до України». Ними вшановано ветеранів АТО - кавалера ордена «За мужність» ІІІ ст. воїна Станіслава, а також Віктора Віталійовича Рєзніка, деяких офіцерів правоохоронних структур – всі вони виявили самовідданість, особисту і громадянську мужність у справі боротьби з російською агресією з перших тижнів і місяців ворожої інтервенції в Україну.

Окремі слова подяки владика висловив священикам, які в період з 2015 по 2017 роки брали участь в зоні АТО в якості військових священиків (капеланів) та надавали духовну і моральну підтримку українським воїнам, які захищають нашу державу від завойовника. Тож 14 священників-капеланів також отримали Патріаршу нагороду - медалі «За жертовність і любов до України».

Від імені нагороджених зі словами вдячності, адресованими Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та Преосвященному владиці Марку, звернувся Олег Олександрович Бабенко. Даючи коротку характеристику особистого внеску відзначених нагородами ветеранів АТО у захисті України, а своїх колег архівістів і краєзнавців у справі розвитку гуманітарної складової розбудови держави, він висловив впевненість у непереборності сили духу українського народу і незнищенності суверенної Української Держави.

Після цього відбулось засідання єпархіальної ради та єпархіальні збори Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, які очолив керуючий Кіровоградською єпархією єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Під час зборів було обговорено низку питань організаційного та дисциплінарного характеру, вислухано побажання та повідомлення священнослужителів щодо діяльності єпархії, прийнято відповідні рішення.

 

cerkva-kr.infoСоздан 13 авг 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату