Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому відзначили День міста
15 вересня 2018 року настоятель храму прот. Іван Шубин взяв участь у святкових заходах з нагоди 264 -ї річниці  м. кропивницького.

З нагоди цієї події у місті Кропивницькому відбулись святкові заходи. Святкові колони, сформовані представниками трудових колективів Подільського і Фортечного районів Кропивницького, спільною ходою  вирушили назустріч одна одній від пам’ятника Янголу-Хранителю та від готелю «Турист», щоб зустрітися на площі перед міською радою для урочистого відкриття Дня міста.

В шеренгах – голови райрад, депутати, керівники підприємств, установ і організацій, громадські активісти. Колони рухаються до міської ради у супроводі духових оркестрів.

На площі їх зустріли очільники області та міста, Народні депутати України, Почесні громадяни міста,  депутати міської ради, міські голови минулих років,  мешканці міста.

Сьогодні у Кропивницькому відзначають  264 – у річницю рідного міста! Обласний центр добре знаний у всьому світі, як місто машинобудівників і театралів, педагогів і музикантів, нобелівських лауреатів та архітекторів, філософів і художників. А тепер вся Україна  вклоняється місту хоробрих воїнів, які гідно захищають свободу свого народу.

 День міста –це світле родинне свято всієї громади Кропивницького, міста наших мрій!

Вітальну святкову композицію «Вінок єдності» для учасників урочистостей  виконали вихованці народного хореографічного ансамблю «Світанок» та зразкового хореографічного ансамблю «Аллегро».

З вітальним словом до кропивничан звернувся міський голова Андрій Райкович, а також голова ОДА Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та народні депутати від Кіровогрдщини.

Також, цього дня місто  вшанувало видатного громадського діяча, кавалера ордена “За заслуги” II та ІІІ ступенів, учасника національно-визвольної боротьби, ветерана Української Повстанської Армії, колишнього політв’язня - Семена Климовича Сороку.

За видатні заслуги перед територіальною громадою, вагомий особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави, сприяння патріотичному вихованню підростаючого покоління в дусі поваги до історичного минулого свого народу, активну громадянську позицію Міською радою міста Кропивницького прийнято рішення присвоїти у 2018 році звання „Почесний громадянин міста Кропивницького” Сороці Семену Климовичу, посмертно.

Семен Климович Сорока, 1928 року народження, вже в 15-річному віці був зв’язковим в Українській Повстанській Армії. В 24 роки його  заарештували і засудили, як політв’язня на 25 років таборів. У грудні 1959 року він був звільнений з концтабору, а в 1992 році -  реабілітований.

Впродовж усього життя Семен Сорока брав активну участь у громадсько-політичному житті нашого міста та України в цілому. Був активним учасником у відновленні Незалежності України, взірцем нескореності та патріотизму. Будучи вже людиною поважного  віку, брав участь у подіях на столичному Майдані Незалежності та в Кропивницькому під час Революції Гідності. Серце українського патріота перестало битися 21 листопада  2017 року.

Атрибути Почесного громадянина Кропивницького міський голова Андрій Райкович вручив родині Семена Сороки - сину Григорію Семеновичу, доньці Людмилі Семенівні, онукам Марії та Всеволоду.

 

За матеріалами: kr-rada.gov.ua.Создан 18 сен 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату