Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому вшанували жертв Голодоморів
24 листопада 2018 року настоятель храму прот. Іван Шубин взяв участь у заходах, присвячених пам’яті жертв Голодоморів.
Декілька сотень кропивничан цього дня пройшли жалобною ходою до пам'ятника Жертвам Голодомору, щоб вшанувати пам'ять невиннозагиблих співвітчизників, котрі стали жертвами геноциду українського народу.
У ході, покладанні квітів та заупокійній молитві взяли участь представники духовенства, влади, громадських організацій та містяни.
Після офіційної частини заходів присутні  помолились за душі невиннозагиблих співвтчизників.
Заупокійну літію за жертвами голодоморів очолив єпископ Кропивницький і Голованівський Марк. Разом з владикою у богослужінні взяли участь: прот. Іван Шубин та прот. Рафаїл Сьорак, свщеники УАПЦ та УГКЦ.

по завершенні молитви владика звернувся до присутніх.

"Сьогодні ми згадуємо всіх жертв голодоморів, які були здійснені тоталітарним більшовицьким режимом на теренах України супроти українців. Сьогодні 85-ті роковини голодомору 32-33 років, одного з найважчих.
Вразила мене одна розповідь, яка дуже повчальна. Один з ініціаторів закону про геноцид українського народу, ділився спогадами, як Верховна Рада приймала цей закон. І один з депутатів підійшов зі сльозами на очах і каже, що голодомор наніс великої шкоди і його власній родині. Але він не може підтримати цей закон, бо фракція вирішила не підтримувати.

Ця людина не заслуговує ні співчуття ні жалю – лише огиду, бо саме такі люди зі сльозами на очах, а інколи і без сліз довели свій народ, руйнували свою державу, нищили віру і мали завжди пояснення на це: або страх, або гроші, або бажання вислужитись перед кимось.
Це засторога для кожного з нас, адже кожен з нас у певний час свого життя стоїть перед таким самим вибором : або діяти згідно свого сумління, або озиратись на різні чинники, які є викликами для нас.

Тому, чи повториться така біда в нашій історії, чи зазнає наш народ таких гонінь, залежить від нас. Я прошу Бога, щоб він упокоїв всіх голодом заморених наших співвітчизників, а нам дав мудрість" - зазначив єпископ Марк.

 

Фото: http://persha.kr.uaСоздан 27 ноя 2018 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату