Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


У Кропивницькому відзначили 101-шу річницю бою під Крутами
29 січня 2019 року у Кропивницькому біля пам’ятної дошки братам Шульгіним містяни вшанували пам’ять загиблих Героїв Крут.

В урочистому мітингу взяли участь керівники області та міста, духовенство Православної Церкви України, військовослужбовці, активна громадськість та патріотична молодь обласного центру.

Під час мітингу виступали студенти, науковці, волонтери, всі вони наголошували на героїчності, а не на трагічності подій сторічної давнини, оскільки студенти йшли у бій свідомо.

На вшанування подвигу Героїв Крут у Кропивницький завітала і мати Романа Мокряка - сучасного українського героя, військового моряка, що вже 64 дні перебуває у російському полоні, пані Наталія Мокряк.

Завершилось вшанування Героїв Крут заупокійною літією, під час якої священнослужителі та всі присутні помолились за загиблих у бою під Крутами та за полеглими воїнами сучасної України. Очолив молитву єпископ Кропивницький і Голованівський Марк. З владикою співслужив секретар єпархіального управління прот. Іван Шубин.

По завершенні молитви архієрей звернувся зі словом до присутніх:

«На прикладі крутянців ми бачимо, що коли постає загроза українській державі, цілісності країни, наш народ, зокрема молодь, одразу стає на захист Батьківщини. Іноді навіть не чекаючи відповідного наказу, молоді люди приймають доросле рішення – боронити свою країну, - зазначив у своєму слові єпископ Кропивницький і Голованівський Марк. - Сьогодні ми переживаємо до болю подібні події, що мали місце сто років тому: знову є агресія з боку сусідньої держави, знову пропаганда, брехня, і знову молодь стає на захист своєї країни, але є одна відмінність – цього разу за спиною наших воїнів народ, що показав агресору, що ми єдині, що ми своєї України не віддамо, захищатимемо її так, як зможемо: і зброєю, і ділом, і молитвою».

 

Фото: gre4ka.infoСоздан 31 янв 2019 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату