Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


Богослужіння у 36-ту неділю після П'ятидесятниці
3 лютого 2019 року, у 36-ту неділю після П'ятидесятниці та день пам'яті Рівноапостольної Ніни просвітительки Грузії, у храмі святих апостолів Петра і Павла була відслужена Божественна літургія свт. Івана Золотоустого.

Звершив літургію настоятель храму прот. Іван Шубин.

В кінці богослужіння священик виголосив проповідь на тему Євангельського читання, яке читалось цього дня, про жінку-хананеянку:

"Сьогодні, дорогі браття і сестри, євангеліст Матфей спрямовує наш духовний погляд на важливу євангельську подію, яку він описав у Святому Письмі.

Одного разу до Христа, під час його подорожі, звернулась, а точніше закричала Йому в слід жінка-хананеянка, тобто жінка-язичниця: “Помилуй мене, Господи, Сину Давидів, дочка моя тяжко біснується. Але Він не відповідав їй ні слова”. Тоді ученики Його підійшли до Нього і просили Його: відпусти її, бо кричить нам услід. А Він їм сказав у відповідь: Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїлевого. Тоді жінка, підійшла до Христа, вклонилася Йому і каже: Господи, допоможи мені. Він же сказав у відповідь: недобре взяти хліб у дітей і кинути псам. Вона сказала: так, Господи! Але і пси їдять крихти, що падають зі столу господарів їхніх. Тоді Ісус сказав їй у відповідь: о жінко! Велика віра твоя; нехай буде тобі, як ти хочеш. І зцілилася дочка її у ту ж мить” (Мф 15, 22.28).

Христос, на прохання жінки-хананеянки, звільнив її дочку від злого духа. Смуток і страждання матері та дочки перемінилися на невимовну радість.

Кожен раз, читаючи Святе Письмо, ми стаємо духовними свідками великих чудес, які здійснював Христос для укріплення людської віри. Милосердний Учитель бачив людські труднощі, співчував кожній людині, яка з вірою в серці просила про допомогу. Але інколи Христос випробовував віру людини. Про таке випробовування ми дізнаємося із сьогоднішнього Євангельського читання. Сьогоднішній уривок, це якраз той випадок коли Христос випробовував віру жінки-хананеянки.

Біблійна історія зберегла багато прикладів того, як Бог випробовує обраних. Наприклад, Авраама на горі Моріа (Бут. 22:1-2; Євр. 11:17), а сотні років пізніше – ізраїльтян у пустелі (Вих. 20:20; Втор. 8:2; Пс. 81:7). Цар Давид писав: “Ти випробував нас, Боже, Ти переплавив нас, як переплавляється срібло” (Пс. 65:10). Подібно пише й Соломон: “Плавильня – для срібла, і горно – для золота, а серця випробовує Господь” (Притч. 17:3). Апостол Павло писав, що Господь випробовує серця наші (1Сол. 2:4).

У чому ж мета Божого випробування? Господь випробування хоче наблизити людину до Себе, відкрити їй Свою волю, Свою милість, Свою любов.

Наше спілкування з Христом поверхневе, якщо ми не пройшли випробування нашої віри в Нього.

Тому, доки віра не пройшла випробування людина залишається холодною до Бога, байдужою і самовпевненою.

Випробовуючи віру Господь зміцнює її. Наша скорбота, життєві труднощі, страждання, примушують людина прибігати до Бога, шукаючи допомоги і захисту в Нього. З кожним днем людина все більш і більш усвідомлює, що лише один Господь може зробити усе неможливе людині, що Він Своїм Духом може утішати, наставляти і зміцнювати в силі. І тільки Він подає нам допомогу і захист у скрутний час.

Невипробувана віра, рано чи пізно, але все одно зазнає краху, тоді як істин на віра залишається твердою до кінця.

Святитель Микола Сербський казав:

– Садівник зрізує гілки, щоб дерево швидше росло і краще плодоносило. Якщо він перевищить міру і різатиме зайве, дерево засохне. Вір, що Бог опікується кожною людиною більше за будь-якого садівника.

Тому нехай віра жінки-хананеянки буде прикладом для нас усіх. І коли будемо у такій стійкій вірі і любові до Господа, то і нас вислухає Христос. І Своїм безмірним милосердям наповнить наші душі і серця. АМІНЬ!".

 

Фото: Олександр Козловський.Обновлен 18 фев 2019. Создан 08 фев 2019 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату