Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


Богослужіння у неділю м'ясопусну
3 березня 2019 року, у неділю м'ясопусну, у храмі святих апостолів Петра і Павла було звершено 3 і 6 час та Божественну літургію. Напередодні, у суботу, у храмі було відслужено вечірню.

Звершив богослужіння настоятель храму прот. Іван Шубин.

В кінці богослужіння настоятель привітав парафіян з недільним днем та виголосив проповідь.

 

Проповідь у м'ясопусну неділю

Сьогоднішню неділю, дорогі браття і сестри, Свята Православна Церква присвячує нагадуванню про прийдешній для всіх нас — день Страшного Суду Божого. Попередні підготовчі неділі до Великого посту: неділя про митаря і фарисея, про блудного сина і сьогоднішня неділя в тому числі, мають на меті дати нам розуміння, що основним завданням Великого Посту є наше духовне оздоровлення і очищення нашої душі від гріхів через молитву і покаяння.

Церква закликає нас до того, щоби ми всі свої сили направили на обновлення духа, на відновлення зв’язку з Богом через ближніх. І помічниками нам у цьому є діла віри і діла любові, які безпосередньо ведуть нас до Христа, а відтак до життя вічного.

Основною думкою сьогоднішнього Євангелія цієї неділі є добрі вчинки у житті християнина. Саме на них Ісус зосереджує свою увагу. Майже у кожному реченні своєї науки Христос говорить про добрі вчинки людини, чи їхню нестачу. Такими думками сьогоднішнього Євангелія Свята Церква хоче не застрашити і налякати нас, а застерегти і попередити, щоб ми не грішили, не були недбалі і байдужі до Божих заповідей, до добрих вчинків, та ще старанніше, працювали над тим, щоб виправити своє життя і через добрі діла під час Страшного суду, почути від Господа:“Прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу. Бо голодував Я, і ви дали Мені їсти; спраглим був, і ви напоїли Мене; був подорожнім, і ви прийняли Мене; був нагим, і ви зодягли Мене; був недужим, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене. Тоді скажуть Йому праведники у відповідь: Господи! Коли ми бачили Тебе голодним, і нагодували? Або спраглим, і напоїли? Коли ми бачили Тебе подорожнім, і прийняли? Або нагим, і зодягли? Коли ми бачили Тебе недужим або у в’язниці, і прийшли до Тебе? І Цар скаже їм у відповідь: істинно кажу вам: зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили” (Мф. 25 34-40).

А нестача добрих вчинків у земному житті, принесе людині страждання у вічності і позбавить щастя з Богом.

Таким людям Господь скаже: “Ідіть від Мене, прокляті, у вогонь вічний, уготований дияволу і ангелам його. Бо голодував Я, і ви не дали Мені їсти; спраглим був, і ви не напоїли Мене; був подорожнім, і не прийняли Мене; був нагим, і не зодягли Мене; недужим і у в’язниці, і не відвідали Мене. Тоді й вони скажуть Йому у відповідь: Господи! Коли ж ми бачили Тебе голодним, або спраглим, чи подорожнім, або нагим, або недужим, або у в’язниці і не послужили Тобі? (Мф. 25, 41-44). А Він їм у відповідь: істинно кажу вам не зробивши цього одному з менших цих, Мені не зробили” (Мф. 25, 45).

Говорячи про добрі вчинки Христос, дорогі браття і сестри, перераховує основні людські потреби, як нагоду проявити любов і цим здобути собі спасіння.

Наукою про страшний суд Ісус Христос закликає нас відповідально ставитися до виконання всіх своїх обов’язків, зокрема до обов’язку освячення і спасіння душі, тим самим дбаючи про добро ближніх, за що будемо мати нагоду — життя вічне. Амінь.Создан 08 мар 2019 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату