Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнійшого Марка, Єпископа Кропивницького і Голованівського
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Кропивницької єпархії
Православної Церкви України


Христос воскрес!


Сердечно вітаю вас, улюблені у Христі браття і сестри, зі світлим святом Воскресіння Христового.

У ці дні випробувань та викликів, що стоять перед кожним українцем, Воскресіння Христове для нас, християн, є джерелом наснаги, вдячності та радості. Перемога Господа над смертю утверджує нас у переконанні, що зло остаточно буде подолане добром, а справедливість та правда восторжествують над оманою. Ми віримо, що Той, Хто повернув людству втрачену в Едемі гідність та свободу, обов’язково допоможе й нам відновити мир і злагоду в Україні. Бо Своїм життям, страстями, смертю та славним Воскресінням «Христос для волі нас визволив. Тож стійте в ній та не піддавайтеся знову в ярмо рабства!» (Гал. 5:1).

Свобода – величний дар Божий, цінність, яка уподібнює нас Небесному Отцю, «бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче! Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі» (Рим. 8:15–16). Саме для того, аби звільнити Своїх дітей від рабства гріха, від прокляття та смерті, Господь іде на хрест. Щоб дарувати свободу – терпить приниження, катування та муки. Щоб вирвати з тенет пекельних – Сам туди спускається та руйнує ворота пекла. Бо бажає дітям Своїм звільнення, дарує справжню свободу.

Але ми, сьогоднішні, чи осягнули важливість цього дару для нас, для нашого власного спасіння? Чи усвідомлюємо свою відповідальність через даровану нам Богом свободу?

Бо лише любов вільної людини, жертовна любов, а не рабська улесливість має цінність в очах Божих. Тільки щира молитва, промовлена не з примусу чи корисливості, а вільно, сповнена любові, досягає осель Божих. Лише добровільне праведне життя, свобідне посвячення себе Богу в чернецтві чи обітниці двох вільних людей у шлюбі, угодні Богові. Тільки свобідна людина має владу всеціло присвятити себе Богу і ближньому, стати слугою тим, кого любить, проявити найвищу жертовність – своє здоров’я або й навіть життя віддати за ближнього свого. Лише таке служіння, без примусу, із власної волі, засвідчує нашу подібність до Творця, Який і Сам, будучи свобідний, упокорився, став людиною і послужив багатьом.

Саме цю свободу, а разом з нею і гідність, повертає людству Христос Своїм славним Воскресінням. Та цей дар так легко втратити, а зі свободою і гідність. Їх збереження вимагає від кожного з нас постійно стояти на сторожі, закликає до духовної боротьби. «Усе мені можна, – застерігає апостол Павло, – та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно» (1 Кор. 6:12). «Бо хто ким переможений, той тому і раб», – доповнює апостол Петро (2 Петр. 2:19).

Таким чином, усе наше життя є боротьбою зберегти цю свободу від гріха, не обміняти її на спокусливе рабство служіння повсталому ангелу – сатані, не розтратити у гонитві за тимчасовими благами, не знецінити власною гординею та пихою, не втратити через власну безпечність чи лінивство. Бо неволя призводить до прокляття, цебто роз’єднує нас із Богом, джерелом усіх благ, веде до смерті духовної.

Віднайдення ж утраченої нами свободи вимагає надзвичайних зусиль, супроводжується душевними стражданнями та інколи є нездійсненним бажанням, бо й втрачену людством свободу Христос здобував через страждання та приниження, Своєю кров’ю та смертю.

Це ж саме стосується і свободи цілого народу. Кому як не нам розуміти важливість цього дару, його цінності – у цей час, коли кращі сини і доньки стоять на сторожі волі нашого народу і власною кров’ю, а часто і своїм життям бережуть українців від нового поневолення.

Так, ціна свободи велика, та проте наслідки неволі – жахливі. І це однаково справедливо і щодо нашої власної свободи, як звільнення від рабства гріха, як щодо особистих прав людини-громадянина, так і щодо волі цілого народу. Бо будь-яке рабство завжди веде до падіння, руйнації та знищення.

Тож вітаю усіх зі Світлим Христовим Воскресінням. Зичу зберігати даровану Богом свободу, бути справжніми християнами й відповідальними громадянами. Зберігаючи та шануючи свободу як велику цінність і привілей, усе своє життя маємо перетворити у добровільне служіння ближнім, народові, Україні. Усім нам бажаю миру, злагоди, єдності та справжньої свободи у Христі Воскреслому.


Христос Воскрес!

Воістину Христос воскрес!

 

Кропивницький,

Пасха Христова

2019 року Божого

+ Марк,

єпископ Кропивницький
і Голованівський

 

Джерело: cerkva-kr.infoОбновлен 28 апр 2019. Создан 27 апр 2019 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату