Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький


Богослужіння в день свята Зіслання Святого Духа на апостолів
16 червня 2019 року, в День Святої Тройці, у храмі святих апостолів Петра і Павла було звершено уставні богослужіння. В переддень свята було відсужено вечірню з літією, а в сам день свята 3 і 6 час та Божественну Літургію.

Звершив богослужіння настоятель храму прот. Іван Шубин.

В кінці літургії отець-настоятель виголосив проповідь та привітав парафіян зі святом.

 

Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми з вами святкуємо одне з найбільших церковних свят - Зішестя Святого Духа на апостолів. Відбулась ця подія у п’ятдесятий день після Христового воскресіння, тому це свято ще називають П’ятидесятницю.

Свій початок воно бере ще зі Старого Завіту. Євреї святкували його в пам’ять дарування Богом на горі Синай Скижалей Завіту, тобто десятьох заповідей, які Господь дав Мойсею у п’ятдесятий день після виходу ізраїльського народу з Єгипецької неволі.

Тому з нагоди цього свята до Єрусалиму з’їжджалось багато людей з різних країн. В цей час там перебували і учні Христові, яким Господь, коли з’являвся їм після Свого вознесіння, заповідав залишатись там, сказавши: «Не відлучайтесь із Єрусалима, а чекайте обіцяного від Отця, про що ви чули від Мене, бо Iоан хрестив водою, а ви, через кілька днів після цього, будете охрещенi Духом Святим» і “ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий; i будете Моїми свідками в Єрусалимі та по всій Юдеї й Самарії та аж до краю землі (Дії. 1, 4-5, 8).

Як описує нам книга Діянь святих апостолів: “Коли настав день П’ятидесятницi, усі вони (апостоли) були однодушно вкупі. I раптом зчинився шум з неба, ніби від сильного вітру, i наповнив увесь дім, де вони перебували. I з’явились їм розділені язики, мов вогненні, i спочили по одному на кожному з них. I сповнилися всі Духа Святого, i почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати” (Дії. 2, 1-4).

Ісус Христос, дорогі браття і сестри, зіслав Святого Духа на апостолів не тільки для того, щоб звільнити їх від страху, а і для того, щоб відкрити їм розуміння усіх таємниць Своєї науки, щоб вони могли впевнено і відважно проповідувати Євангеліє і продовжувати Його справу освячення і спасіння людського роду. Бо саме через проповіді апостолів і святих Дух Святий просвічував і навертав язичницькі народи до правдивої віри і правдивого Бога.

І по сьогоднішній день Дух Святий по всій землі, у святих храмах збирає людей для прославлення Бога.

Святий Дух допомагає нам пізнавати Христову науку, самих себе, пізнавати Бога, провадить нас до з'єднання з Ним. Особливо Він старається допомогти нам відкрити найбільший дар - правду про безмежну любов Бога до людей.

Бо якраз Божа любов була тим святим вогнем, що розбудив у святих наснагу до Божих справ, спонукав любити ворогів, зрікатися земних благ і радо йти на муки та смерть заради Христа. Любов не вміє бути бездіяльною. Вона ніколи не каже „досить”. Чим більше душа пізнає Бога, тим сильніше любить Його. Чим сильніше вона любить Бога, тим більше бажає трудитися, щоб догодити Йому та здобути собі Його любов, а відтак і життя вічне.

Тож у сьогоднішній день, у день свята П’ятидесятниці, просімо Святого Духа, щоб Він і на нас зіслав Свій Божественний вогонь любові, який би спалював у нас всяке зло, і розпалював у нас бажання до добрих справ. І нехай його світло повсякчасно просвічує нам дорогу до щасливої вічності!

 

Також у цей день були прочитані коліноприклонні молитви.

По завершенні богослужіння настоятель храму прот. Іван освятив  квіти та зілля та помазав присутніх вірян освяченим єлеєм.Создан 18 июн 2019 

ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кропивницький Cerkva-kr.info: Офіційний веб-сайт Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату